پس از ۳ سال، صادرات تایر ایرانی آزاد شد

دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور:

پیشرانه-پس از سه سال ممنوعیت، صادرات تایر ایرانی به کشور های خارجی به صورت رسمی آزاد شد.

0

پیشرانه-پس از سه سال ممنوعیت، صادرات تایر ایرانی به کشور های خارجی به صورت رسمی آزاد شد.

به گزارش وب سایت خبری«پیشرانه» عبداله شهریوری دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور، با اعلام این خبر گفت: این اتفاق با پیگیری‌های انجمن صنعت تایر ایران و انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک کشور رخ داده است و از سوم شهریور ممنوعیتی برای صادرات تایرهای تولید داخل به دیگر کشورها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تصمیم به لغو ممنوعیت صادرات تایر ابتدا در معاونت بازرگانی وزارت صنعت، معدن‌ و تجارت گرفته شد و پس از آن به تصویب ستاد تنظیم بازار رسید، متذکر شد: پس از تصویب در ستاد تنظیم بازار نوبت سازمان توسعه تجارت بود که با طرح این موضوع در کارگروه توسعه صادرات کار را نهایی کند و سرانجام پس از سه سال، ممنوعیت ها برای صادرات برداشته شود.

دبیر انجمن زنجیره ارزش صنعت لاستیک با تاکید بر اینکه محقق شدن امکان صادرات تایر به دیگر کشورها به‌ صورت کار تیمی با انجمن صنفی صنعت تایر صورت گرفته است، ادامه داد: براساس مجوز نهایی صادر شده از سوی سازمان توسعه تجارت از این پس شرکت‌های تولیدکننده تایر در ایران می‌ توانند ۱۰ درصد تولیدات رادیال سواری، ‌۳۰ درصد تولیدات محصولات بایاس و ۲۰ درصد دیگر تولیدات خود را به خارج از مرزها صادر کنند.

وی در پایان با اشاره به از دست رفتن بازار صادراتی کشور طی سه‌ سال غیبت برندهای ایرانی یادآور شد: حالا نوبت شرکت‌ های تایرسازی است تا با دریافت استانداردهای بین‌المللی مانند ای‌مارک راه خود را برای حضور در کشورهای دیگر باز کنند. اما نکته مهم رفع موانع صادراتی بود که محقق شد و از این پس شرکت‌ هایی که در سال‌ های گذشته اقدام به اخذ استانداردهای بین‌المللی و حفظ و ارتقای کیفیت محصولات خود کرده‌اند، می‌توانند به‌ راحتی پا به این عرصه بگذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.